Ankara Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

Bu yazıda; Ankara’da evde bakım hizmeti veren yerler kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Ek olarak Ankara evde bakım hizmetleri telefon, iletişim bilgileri de paylaşılmaktadır.


 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Türkiye’nin başkenti olmakla birlikte devlet işlerinin en yoğun şekilde yürüdüğü illerden biri olan Ankara’da, yaşlı, hasta ve bakıma muhtaç sayısı çok fazladır. Dolayısıyla bakıma muhtaç bireyler için evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri büyük bir ihtiyaç haline gelmiştir. Bu kapsamda bazı temel evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri, Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmaktadır. Peki Ankara evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri kapsamında belediyenin verdiği hizmetler nelerdir?


Bursa büyükşehir belediyesi evde bakım ve evde sağlık hizmetleri

Engellilere Verilen Hizmetler

Ankara Büyükşehir Belediyesi, evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri kapsamında engelli olan bireylere; topluma uyum sağlaması ve günlük zaruri ihtiyaçlarının karşılanması adına aşağıda sıralanan hizmetleri sunmaktadır.


 • Acil Yardım Hizmetleri
 • Temizlik ve Bakım Hizmetleri
 • Psikolojik Destek Hizmetleri
 • Rehberlik, Refakat ve Danışmanlık Hizmetleri
 • Her Türlü Ev İçi Tamiratı
 • Sosyal Hizmetler
 • Sağlık Hizmetleri
 • Sosyal ve Kültürel Etkinlikler
 • Ekonomik Destek Hizmetleri
 • Engelli Ankarakartı
 • Refakatli Engelli Ankarakartı
Okudunuz Mu?  Ümraniye Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri

 

Kimler Faydalanabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi sınırları içerisinde ikamet eden ve tam teşekküllü bir hastaneden Engelli Sağlık Kurulu Raporu ile %40 ve üzeri vücut fonksiyon kaybı olduğunu belgeleyen, görme, işitme-konuşma, ortopedik ve zihinsel engelliler ile psikolojik veya sürekli devam eden rahatsızlığı olan bütün engelliler, belediyenin engelli hizmetlerinden faydalanabilir.


 

Başvuru Şartları Nelerdir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi engelli hizmetleri kapsamından faydalanma şartları aşağıdaki gibidir;

→ Engelli kimlik kartı veya engelli sağlık kurulu raporu

→ Nüfus cüzdanı fotokopisi

→ 1 adet vesikalık fotoğraf

 

 

Ankara Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Telefon

Ankara’da evde bakım hizmeti veren yerler kapsamında Ankara Büyükşehir Belediyesi; evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri sunmaktadır. Resmi ikametgah adresi Ankara’da olanlar ve Ankara evde bakım hizmetleri telefon ve iletişim bilgisi arayanlar, aşağıda yer alan Ankara Büyükşehir Belediyesi telefon numaralarını arayıp detaylı bilgi alabilirler.

Engelli Hizmetleri Birimi:

Çağrı/Destek Merkezi: (0312) 507 23 08

 

Yaşlı Hizmetleri ve Şefkat Evleri:

Çağrı/Destek Merkezi : (0312) 507 23 07

 

Okudunuz Mu?  Ümraniye Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri

Not: Ankara evde sağlık hizmetleri ve bakım hizmetleri kapsamında hazırladığımız yazımızda yer alan bilgiler, kurumların internet sitelerinden ve diğer bilgi platformlarından yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu bilgiler güncelliğini yitirebilir ve hizmetlerden faydalanma şartları değişebilir. Dolasıyla en sağlıklı ve doğru bilgiyi, kurumları arayarak ya da bizzat ziyaret ederek öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir