Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

Bu yazıda; Bursa’da evde bakım hizmeti veren yerler kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Ek olarak Bursa evde bakım hizmetleri telefon, iletişim bilgileri de paylaşılmaktadır.

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Nelerdir?

Nüfus büyüklüğü bakımından en yoğun şehirlerden biri olan olan Bursa’da, yaşlı ve bakıma muhtaç sayısı da oldukça fazladır. Dolayısıyla bakıma muhtaç, yaşlı, ağır hasta veya engelli bireyler için evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri büyük ihtiyaç halini almıştır. Bu kapsamda bazı evde bakım hizmetleri Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından sunulmaktadır. Peki Bursa evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri kapsamında belediyenin verdiği hizmetler nelerdir?

→ Bursa evde bakım hizmetleri kapsamında belediye tarafından ihtiyacı olan vatandaşlara muayane, tedavi, tıbbi bakım vb. konularda hizmet sunmak, hasta ailesine ve yakınlarına psikolojik destekte bulunmak amaçlanmıştır. Ayrıca hasta ambulans hizmeti de sunulmaktadır.

→ Engelli araçlarının ücretsiz bir şekilde bakım ve onarımına yönelik kurulan atölyede hizmet verilmektedir.

→ Engeli bireylere ve ailelerine yönelik sosyo-psikolojik destek sunulmaktadır.

→ Yine engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilere, 17 ilçede kurulu olan evde temizlik hizmetleri ile yardımcı olunmaktadır.

→ Bursa’da huzurevi arayanlar için de Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi tarafından uygun fiyatlar eşliğinde hizmet verilmektedir.

Bursa büyükşehir belediyesi evde sağlık hizmetleri

Bursa Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Telefon

Bursa’da evde bakım hizmeti veren yerler kapsamında Bursa Büyükşehir Belediyesi; evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri sunmaktadır. Resmi ikametgah adresi Bursa’da olanlar ve Bursa evde bakım hizmetleri telefon ve iletişim bilgisi arayanlar, aşağıda yer alan Bursa Büyükşehir Belediyesi telefon numaralarını arayıp detaylı bilgi alabilirler.

Evde Hasta Bakım ve Ambulans Hizmeti:

Telefon :0 (224) 716 11 55

 

Engelli Hizmetleri Birimi:

Çağrı/Destek Merkezi : 444 16 00

 

Bursa Büyükşehir Belediyesi Huzurevi:

Çağrı/Destek Merkezi : 444 16 00 ya da Alo 153

 

Okudunuz Mu?  Fatih Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri

Not: Bursa evde sağlık hizmetleri ve bakım hizmetleri kapsamında hazırladığımız yazımızda yer alan bilgiler, kurumların internet sitelerinden ve diğer bilgi platformlarından yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu bilgiler güncelliğini yitirebilir ve hizmetlerden faydalanma şartları değişebilir. Dolasıyla en sağlıklı ve doğru bilgiyi, kurumları arayarak ya da bizzat ziyaret ederek öğrenmeniz faydalı olacaktır.

Updated: 12 Haziran 2019 — 07:59

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir