Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır?

 

Devlet evde bakıma muhtaç olan hastalar için özel olarak evde bakım maaşı uygulamasını sisteminde bulunduruyor. Bu maaşın alınması için ise bazı kriterler ve şartla bulunmakta. Hastanın bakıma muhtaç olduğunun ispatlanması için en az %50 engelli olduğuna dair raporunun bulunması gerekiyor. Hastanın kendi ihtiyacını karşılayamayacak kadar da engelli olması gerekiyor. Hastaya bakan kişinin evde bakım parası alması için hem bu şartları yerine getirmesi hem de aylık olarak hanede kazanılan maaş miktarının da 606 TL’yi geçmemesi gerekiyor. Yeni yıl ile de yapılan maaş miktarlarında görülen artışlar kişilerin gelir düzeylerini değiştirdiğinden dolayı, en fazla merak edilen konulardan biri de evde bakım maaşı aylık olarak yatacak mı yatmayacak mı sorusu oluyor?

 

Evde Bakım Maaşı Sorgulama Ekranı

Evde bakım parası almayı bekleyen kişiler bu noktada hem şüpheye düşüyor hem de hemen bu meraklarını gidermek için, bu maaşın yatıp yatmadığını kontrol etmek istiyorlar. Yoksulluk durumu devam ettiği sürece evde bakım maaşı da her ay hesabınıza yatırılıyor. Fakat zamlar ile birlikte değişen oranlar ile evde bakım maaşını aylık olarak hesaba yatması ve aylık gelirin 847 TL’den fazla olması durumunda yatırılan bu maaş faizi ile birlikte geri istendiğinden dolayı bu maaşın sorgulamasının yapılmasında fayda bulunuyor.

Okudunuz Mu?  Evde Bakım Parası Alanlara Kredi Veren Bankalar Var Mı?

 

Evde Bakım Maaşı Öğrenmek İçin En Kısa Yol

Evde bakım parası sorgulaması yapmak için en güvenli ve kısa yol e-devlet üzerinden maaş kontrolü yapmak veya devlet kurumunun kendi sitesinden sorgulama ekranını açmak olacaktır. Kolay bir şekilde yapılan sorgunun ardından maaşın yatırılıp, yatırılmadığı kolay bir şekilde sorgulanabilir. Artık bu sorgulama ekranı için güvenilir uygulamalar da çıkartılmış olunup, TC kimlik no ile kolayca sorgulama yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir