Zeytinburnu Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri

Bu yazıda; İstanbul’da evde bakım hizmeti veren yerler kapsamında Zeytinburnu Belediyesi evde bakım hizmetleri ve sağlık hizmetleri hakkında bilgiler yer almaktadır. Ek olarak İstanbul evde bakım hizmetleri telefon, iletişim bilgileri de paylaşılmaktadır.

 

Zeytinburnu Belediyesi Evde Bakım Hizmetleri Nelerdir?

İstanbul’a bağlı Zeytinburnu Belediyesi, evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri kapsamında ilçe sınırlarında yaşayan vatandaşlarına bazı kolaylıklar sağlamaktadır. Zeytinburnu belediyesi evde bakım hizmetleri kapsamında kurulan evde bakım biriminde; 4 hasta bakım elemanı ve 1 psikolog görev almaktadır. Bu sağlık personelleri, kimsesiz ve ya yaşlı-bakıma muhtaç yakını olanları hastaneye götürüp muayene ettirerek ilaç yazdırma, rapor çıkarma, evde bakım maaşı için evraklarını hazırlayıp ilgili yerlere iletme, hastaneye yatırma vb. konularda yardımcı olmaktadır. Evde bakıma gidilenlerin çoğu ağır durumda olup kişisel bakımları, banyoları ve kimsesizse ev temizliği de yapılmaktadır. Zeytinburnu belediyesi evde sağlık hizmetleri kapsamında ise; Hasta nakil hizmetleri adı altında acil tıbbi müdahale gerektirmeyen; yaşlı, yatalak durumdaki hastalar, kanser hastası vb. durumdaki vatandaşların, 3 adet hasta nakil ambulansı ve gerekli hallerde otomobil ile ikametgahından sağlık kuruluşlarına ve/veya sağlık kuruluşlarından ikametgahına taşınması sağlanmaktadır. Yine 2015 yılında hizmete başlayan Ağız ve Diş Sağlığı merkezinde ise herhangi bir ücret alınmadan 5-16 yaş arası çocuklara danışman önleyici hekimlik, muayene, çekim, dolgu, kanal tedavisi, röntgen vb. diş sağlığı hizmetleri verilmektedir.

Okudunuz Mu?  İzmir Büyükşehir Belediyesi Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri

 

Zeytinburnu Belediyesi İstanbul Evde Bakım Hizmetleri Telefon

Kamu kurumu olarak İstanbul’da evde bakım hizmeti veren yerler arasında olan Zeytinburnu Belediyesi; evde bakım hizmetleri ve evde sağlık hizmetleri sunmaktadır. İstanbul/Zeytinburnu ilçesinde oturanlar ve İstanbul evde bakım hizmetleri telefon ve iletişim bilgisi arayanlar, aşağıda yer alan Zeytinburnu Belediyesi telefon numaralarını arayıp bilgi alabilirler.

Telefon : (0212) 413 11 11

Çözüm Merkezi : 444 1984

 

Not: İstanbul evde sağlık hizmetleri ve bakım hizmetleri kapsamında hazırladığımız yazımızda yer alan bilgiler, kurumların internet sitelerinden ve diğer bilgi platformlarından yararlanılarak oluşturulmuştur. Bu bilgiler güncelliğini yitirebilir ve hizmetlerden faydalanma şartları değişebilir. Dolasıyla en sağlıklı ve doğru bilgiyi, kurumları arayarak ya da bizzat ziyaret ederek öğrenmeniz faydalı olacaktır.

2 Comments

Add a Comment
  1. Merhabalar 8 senelik yaşlı bakım teknikeriyim huzurevinde calisiyorum belediyenin evde bakım.hizmetlerinde çalışmak istiyorum .başvuru hakkında hiç bir bilgi yok kpss ilemi alınıyor lütfen yardımcı olurmusunuz ihtiyacım var…

    1. Belediyelerdeki bu tarz alımlar genelde kurum içi ilanlara çıkılarak yapılır. Bu nedenle belediyenizin açtığı alımları takip edin. Belki unvan değişikliği sınavı ile de bahsettiğiniz kadroya geçiş sağlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir